خارش و سوزش

خارش واژینال چیست ؟ درخیلی از فرهنگ ها و اقوام بحث کردن درباره این موضوع مردم را معذب میکند . برای خیلی از زن ها این مبحث هم دردناک و هم خجالت آور است.

 

خارش واژینال میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

 

چگونه یک زن میتواند بگوید منشا خارش واژینال او یک عفونت قارچی است یا لباس های متعدد؟

 

پاسخ این سوال در علایمی نهفته است که در زیر می آید. اما در ابتدا شما باید بدانید که چه چیز باعث خارش واژینال میشود؟

 

بیماری های واگیر دار مقاربتی: چند بیماری مقاربتی واگیر دار هستند که مطمینا باعث خارش واژینال میشوند. مثل سوزاک تناسلی و کلامیدیا .

 

مواد شوینده رنگ ها و عطرها: خارش واژینال همچنین با استفاده از انواع بخصوص از عطرها پودرها و رایحه ها ایجاد می شوند. لباس زیرهای معطر و شوینده ها و بسیاری از محصولات بهداشتی زنانه می توانند مسبب این مشکل باشند.

 

عفونت های قارچی/عفونت های باکتریایی: وقتی که تجمع باکتری های قارچی در واژن از یک حد خاص بیشتر میشود منجر به عفونت باکتریایی یا قارچی میشود. این مشکلات در دوران بارداری یائسگی یا زمانی که تعادل PH  در محیط واژن تغییر میکند بروز میکنند.

 

علائم خارش واژینال :در ارتباط با خارش واژینال چه چیزی را خواهید دید؟

 

در کنار خارش واژینال شما با سوزش قرمزی و تورم پیرامون کلیتوریس لابیا مواجه خواهید شد. اگر شما بعد از نزدیکی دچار خارش شدید ، ممکن است ناشی از بیماری واگیر دار مقاربتی باشد. در نظر داشته باشید که ممکن است علایم دیگری مثل بوی نامطبوع آبله و یا ترشحات را ببیند. اگر شما ترشحات زرد رنگ یا خاکستری را دیدید به همراه بوی نامطبوع ماهی گونه ، احتمالا شما با یک عفونت قارچی یا باکتریایی مواجه هستید ، در این موارد حتما نزد پزشک خودتان بروید و آزمایش های مربوطه را انجام دهید تا دلایل مشخص شوند.

 

چگونه خارش واژینال خود را درمان کنیم ؟

 

راههای درمانی متعددی برای خارش شما وجود دارد :

 

ماست: مصرف این ماده غدایی باعث میشود که باکتری های مفید به دستگاه گوارش شما و محیط واژن شما بازگردند .مصرف ماست همچنین راه مناسبی برای پیشگیری از عفونت های قارچی است .

 

لاکتیک اسید:  لاکتیک اسید به شکل طبیعی در محیط واژن وجود دارد، وجود لاکتیک اسید باعث میشود از تکثیر و تجمع باکتری ها و در نتیجه ایجاد عفونت جلوگیری شود. با افتخار ژل لاکتیک اسید گینوفیت در بسته بندی یکبار مصرف و کاملا بهداشتی لاکتیک اسید را به محیط بر میگرداند و هرگونه سوزش ، خارش و بوی نامطبوع را برطرف میکند.

 

اجازه بدهید پوستتان نفس بکشد: یکی دیگر از دلایل خارش شما میتواند لباس زیرهای تنگی که میپوشید باشد. لباس هایی بازتر بپوشید تا از ایجاد باکتری رطوبت و عرق برای گیر افتادن در محیط جلوگیری شود .

 

 

 

چگونه ار خارش واژینال جلوگیری کنیم ؟

 

به محض اینکه خارش واژینال خود را درمان کردید معمولا بلافاصله به این فکر می افتید که چگونه از خارش جلوگیری کنیم . مسائلی هستند که با رعایت کردن آنها میتوان از اتفاق افتادن آن جلوگیری کرد

 

لباس های نخی بپوشید ، لباس تنگ نپوشید، لباس زیرهای گشاد و کتان بپوشید.

 

از لوسیون های بهداشتی بانوان گینوفیت استفاده کنید. این محصولات حاوی لاکتیک اسید هستند که به حفظ PH طبیعی واژن کمک می کنند.